Giriş Seviyesi Klavye Tavsiyesi

Oyuncu ekipmanları arasında klavyenin ayrıdır. Neredeyse bütün oyunlarda klavye performansınızı etkiler. Eğer klavye almak için büyük bir bütçe ayırmak istemiyorsanız tavsiye ettiğimiz klavyeler tam size göre. Fiyat/Performans klavyeleri sayesinde hem kaliteden hem de yüksek performansınızdan ödün vermemiş olacaksınız. Giriş Seviyesi Klavye Tavsiyesi yazımız başlıyor.

1) Logitech G103

giris-seviyesi-klavye-tavsiyesi

Tavsiye ettiğimiz klavyeler arasında en ucuz klavye olarak öne çıkıyor. Klavye kenarında bulunan 6 adet makro ile öne çıkıyor. Bu makro tuşları Logitech Gaming Software aracılığıyla özelleştirebilmeniz mümkün. Ayrıca çeşitli tuş kombinasyonlarını da bu makrolara atayabiliyorsunuz. MMORPG tarzı oyunlar oynamayı seven oyuncular için oldukça önemli bir detay.

Klavye ergonomik yapısı sayesinde hem günlük kullanımda hem de oyun esnasında fazlasıyla konfor sağlıyor. Ayrıca klavye ile gelen bilek desteği sayesinde daha rahat bir kullanım sunuyor.

Mat siyah rengi üzerine W,A,S,D ve yön tuşları ile makro tuşları kırmızı renk ile en çok kullanılacak tuşlar daha da belirginleşiyor. Klavyede bulunan oyun modu ile Windows tuşunu devre dışı bırakabiliyorsunuz. Bu sayede oyun keyfinizin bölünmesinin önüne geçiliyor.

Ürünün şu anki piyasa değeri 120 TL civarında.

2) Bloody B318

giris-seviyesi-klavye-tavsiyesi

A4Tech’in gaming ürünlerinin bulunduğu Bloody alt markasının bir ürünü. Oldukça renkli ve farklı tasarımıyla dikkatleri üzerine çeken klavye pek çok açıdan da kullanışlı. Çoğu oyuncu ürününde olduğu gibi bu klavyede de ışıklandırma bulunuyor. Neon ışıkları ile geceleri kullanımda kolaylık sağlanıyor ve daha estetik bir görüntü sunuluyor.

Klavyenin öne çıkmasını sağlayan asıl özelliği ise “Dünyanın En Hızlı Tuş Tepki Süresi” unvanını elinde bulundurması. Üretici firma tarafından yapılan açıklamada tuş tepki süresinin 0.2ms olduğu vurgulanıyor. Bunu sağlayan ise Bloody tarafından patenti alınan Light Strike teknolojisi. Kızılötesi Switchler sayesinde tepki süresinin 0.2ms’e kadar düştüğü ifade ediliyor. Ancak bu teknoloji oyunlarda en çok kullanılan tuşlarla sınırlandırılmış durumda. Q, W, E, R, A, S, D, F tuşları ile kısıtlı. Aynı zamanda bu tuşların Konveks Silikon Tuş Başlıkları ile donatıldığını ve kaymayı önlediğini de belirtelim.

Su dökülmesine ve toza karşı tam koruma sağlanan klavyede aşınmaz tuş başlıkları kullanılmış. Klavyenin sahip olduğu Neon Işık Sistemi’ni üzerinde bulunan tuşlar ile kontrol etmeniz mümkün. Bilek desteği ve kaymaz klavye ayakları da konforunuzu artıracaktır.

Yazılım desteği sayesinde 3 farklı profili oluşturup kişiselleştirmeniz mümkün. Bu profillerde makro atamalarını ayarlayabilirsiniz veya başkalarının hazırladığı profilleri indirerek kullanabilirsiniz.

Ürünün piyasa değeri şu anda 280 TL civarında.

3) Asus Cerberus

giris-seviyesi-klavye-tavsiyesi

Oyuncu ürünleri konusunda oldukça deneyimli olan Asus kaliteli klavyesiyle listemize girmeyi başardı. Gövdesinde Ful SECC metal plaka kullanılan klavye oldukça sert ve dayanıklı yapısıyla dikkat çekiyor. Uzun süren ve yoğun oyun seansları için uygundur. Kazayla dökülen sıvılardan koruma için suya dayanıklı bir tasarıma sahiptir. İçerisinde yer alan boşaltma deliği, sıvıların klavyenin içinde kalmasını engeller ve dökülme sonrası kolay temizleme imkânı tanır. Böylece hızla oyununuza dönebilirsiniz.

Günümüzün oyuncu ürünü trendlerinden RGB ışıklandırma özelliği bu klavyede de kullanılıyor. 2 farklı renkle 4 farklı seviyede ışıklandırma seçeneği mevcut. Renkler ise kırmızı ve mavi olarak seçilmiş. Ayrıca klavye üzerinde bulunan 12 makro tuş bulunuyor. Bu makro tuşlara oyuniçi özelleştirilmiş atamalar yapmanız mümkün. Klavyenin üzerinde 4 adet medya tuşu da bulunuyor. Aynı zamanda lastik ayaklar sayesinde sürtünme artırılıyor ve kayma engelleniyor.

Ürünün şu anki piyasa değeri 245 TL civarındadır.

4) Gamepower Warlock

giris-seviyesi-klavye-tavsiyesi

Tamamen RGB ışıklarla renklendirilmiş olan Gamepower Warlock oldukça şık bir görünüm sunuyor. Ancak klavyenin özellikleri bununla sınırlı değil. Ayrıca ışıklandırmayı oyunlarınıza göre özelleştirmeniz de mümkün. Işıklandırma üzerinde tam kontrol sağlayabilmenize olanak sunan klavyede birçok farklı animasyon arasında geçiş yapabilirsiniz.

Klavyenin en öne çıkan özelliği ise tamamen mekanik tuşların kullanılması. Outemu Switch kullanılan klavyede tepki verme hızının oldukça düşük ve dayanıklılık seviyesinin oldukça yüksek olması dikkat çekiyor. Ayrıca her bir tuş için 50 milyon basım ömrü biçilmiş durumda. Ayrıca klavye için kırmızı ve mavi olmak üzere iki farklı switch seçeneği sunuluyor. Temel farklarını söyleyecek olursak mavi switch daha yüksek ses çıkartıyor ve ufak da basma şiddetini biraz daha artırmanız gerekiyor. Kırmızı switch ise daha yumuşak ve sessiz yapısıyla oyuncuların asıl tercihi oluyor. %100 Anti Ghosting desteği de bulunuyor.

Klavyede bulunan FN tuşu ile birlikye F1’den F12’ye kadar multimedya fonksiyonlarını kullanmanıza olanak sağlanıyor. Klavyede avuçiçi desteğinin de bulunduğunu hatırlatalım.

Piyasa değeri şu anda 220 TL civarındadır.

Gamepower Warlock Compact

giris-seviyesi-klavye-tavsiyesi

Warlock klavyesinin boyutunun küçültülmüş halidir. Tam boy bir klavye olmayan bu modelde numara takımı bulunmaz. Diğer tüm özellikleri tam boy Warlock ile aynıdır. Fiyatı daha ucuzdur.

Piyasa değeri şu anda 190 TL civarındadır.

5) Logitech G213 Prodigy

giris-seviyesi-klavye-tavsiyesi

Giriş Seviyesi Klavye Tavsiyesi en pahalı klavyesi olarak öne çıkıyor. Listemizdeki ikinci Logitech ürünü daha şık bir görünüme sahip olan G213 Prodigy. G213 oyun klavyesi üstün bir dokunma yanıtı ve mekanik bir klavyeye benzer bir genel performans profili sunmak için özel olarak ayarlanmış Logitech Mech-Dome tuşlarla donatılmıştır. Mech-Dome tuşlar tam yükseklikte olup daha az çalıştırma kuvveti ve sessiz çalışma özellikleri sunar. Aynı anda birden çok tuşa basabilmenizi sağlayan Anti-ghosting desteği de sunuluyor.

G213, tarzınızı sistem ya da mekâna uygun hale getirmek için yaklaşık 16,8 milyon kadar renkten oluşan her biri özelleştirilebilir palet ve farklı parlaklık düzeyleri içeren beş ayrı aydınlatma alanına sahiptir. LIGHTSYNC teknolojisi, aydınlatma ve oyun profillerini senkronize eden yeni nesil RGB aydınlatma sunar.

Membran ve tuş çerçevesi yapısı gerçek yaşam şartlarına göre tasarlanmış olup 60 ml sıvı derecesi için test edilmiş bir dökülme direnci sunar. Ayrıca avuçiçi desteği ile birlikte gelir.

Klavyenin şu anki piyasa değeri 330 TL civarındadır.

Listede yer alan ve almayan oyuncu klavyelerini incelemek için buraya tıklayabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Giriş Seviyesi Klavye Tavsiyesi yazımızın sonuna geldik. Listemizde yer alan klavyeleri inceledikten sonra almayı unutmayın.

 

 

Yazar Hakkında

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir