Orta Seviye Klavye Tavsiyesi

Orta seviye klavyeler arasında pek çok seçenek mevcut. Özellikle fiyat performans klavyelerine kıyasla mekanik hisli klavyeler ve mekanik klavyeler yer alacak. Performans konusunda sizi oldukça ileriye taşıyacak ve daha rahat bir kullanım sunacak olan orta seviye klavyeler ile uzun oyun seanslarında daha keyifli vakit geçirebilirsiniz. Orta Seviye Klavye Tavsiyesi yazımız başlıyor.

1) Cooler Master CK350

orta-seviye-klavye-tavsiyesi

Cooler Master dayanıklı ve kaliteli oyuncu ekipmanlarıyla biliniyor. Klavye konusunda da iyi bir iş çıkardıklarını söyleyebiliriz. Fırçalanmış Alüminyum gövde kullanılarak hem estetik hem de dayanıklılık anlamında başarılı bir ürün ortaya çıkarmayı başarmışlar. RGB aydınlatma ile klavyenin oldukça şık bir görünüm elde etmesi sağlanmış.

Mekanik bir klavye olması sayesinde oyun performansınızı yükseltecek bir klavye. Tuş tepki süresinin bir hayli az olması sayesinde anında tepki verebileceksiniz. Tabii buna tuşların daha yumuşak basım gücü ile aktif olması da dahil edilebilir. 50 milyon tuş basım ömrü sunulan mekanik anahtarlar sayesinde uzun süreli oyun seanslarında rahatça kullanabileceksiniz. Ayrıca klavye iki çeşit  mekanik anahtar seçeneğine sahip. Red ve Blue switch çeşitlerinden kendinize uygun olanı seçebilirsiniz. Outemu Switchlerin kullanıldığını da hatırlatalım.

Klavyede bir yazılıma ihtiyaç duymadan RGB aydınlatma animasyonu üzerinde tam kontrol sağlayabiliyorsunuz.

Ürünün şu anki piyasa değeri 450 TL civarında.

2) SteelSeries Apex 3

orta-seviye-klavye-tavsiyesi

SteelSeries ürettiği kaliteli oyuncu ekipmanlarıyla biliniyor. Şık ve sade tasarımlara sahip ürünler üreten SS klavye konusunda da çok tercih ediliyor. Apex 3 model oyuncu klavyesi RGB severler için iyi bir tercih olarak öne çıkıyor. Ancak klavyenin tek özelliği RGB olması değil.

10 bölgeli aydınlatma özelliği bulunan klavyede ışıklandırmayı kendi isteğinize göre özelleştirebiliyorsunuz. Ayrıca ışıklandırmanın savaş esnasında vereceği tepkiyi de ayarlayabiliyorsunuz.

Oyuncu olarak zamanımızın çoğunu bilgisayar başında geçiriyoruz. Sizler de muhtemelen PC başında bir şey yiyip içmeyi seviyorsunuzdur. Tabii ki kazaların yaşanması mümkün. Ancak SteelSeries Apex 3 ip32 Standart’ında koruma sağlıyor. Bu sayede klavyenize su dökülmesi durumunda sorunsuz bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

Klavye mekanik switchlere sahip değil. Ancak sessiz bir kullanım ihtiyacı duyanlar bu klavyeyi tercih edebilir. Ultra sessiz Gaming Anahtarları sayesinde klavye çok az ses çıkartıyor. Fısıltı seviyesinde bir deneyim sunarken 20 milyon tuş basım ömrü biçilmiş durumda.

Multimedya kontrol tuşları sayesinde anında değişiklik yapmanız mümkün. Ayrıca tek bir tuşa dokunarak geri sarın, atlayın, duraklatın ve daha fazlasını yapın. Klavye manyetik bilek desteği ile birlikte geliyor. Klavyenin çerçevesinde Yüksek Kalite Polimer tercih edilmiş. Kasanın alt kısmında da kablo yolu bulunuyor. Çerçeve içinde bulunan kanallar kablonuzun çıkabilmesini için 3 farklı yoldan birini seçme imkanı sunar ve masanızın düzenli kalmasını sağlar.

Klavyenin piyasa değeri şu an 600 TL civarında.

3) HyperX Alloy FPS

orta-seviye-klavye-tavsiyesi

Kingston’ın oyunculara yönelik ürünlerinin satıldığı alt markasıdır. Pek çok farklı oyuncu ürünü bulunur. Kulaklıklarıyla öne çıkan HyperX, Alloy FPS modeliyle listemize girmeyi başardı. Daha sade bir tasarım arayan oyuncuların tercihi olabilir. Oldukta portatif bir tasarımı bulunan klavyenin kablosu çıkartılabiliyor. Bu sayede taşımak daha kolay ve güvenli oluyor.

Klavyede yalnızca kırmızı renkli aydınlatma bulunuyor. Ayrıca klavyenin kasasının tamamen çelikten meydana geldiğini hatırlatalım. Bu sayede daha sağlam ve güvenilir bir ürün ortaya çıkmış.

Klavyede mekanik switchler kullanılıyor. En köklü switch üreticilerinden biri olan Cherry MX switchler tercih edilmiş. Kendinize uygun olan Cherry MX Blue, Brown veya Red anahtarlardan birini tercih ederek sipariş verebilirsiniz.

Oyun Modu, %100 Yanlış Tuş Algılama Önleme, Aynı anda basılan tüm tuşları doğru algılama özelliklerini de bulunduruyor.

Klavyenin şu anki piyasa değeri 700 TL civarında.

4) Logitech G413

orta-seviye-klavye-tavsiyesi

Logitech markalı ürünler oyuncular tarafından sıklıkla tercih ediliyor. Giriş seviye ve orta seviye ürünlerde oldukça başarılı olduklarını söyleyebiliriz. Dayanıklılık konusunda öne çıkan Logitech ürünlerinden biri de Logitech G413. “G” ifadesi ürünün gaming olduğunu vurgulamak için kullanılıyor.

G413, sade tasarımıyla dikkat çekiyor. İnce yapısı kullanım kolaylık sağlıyor ve daha portatif bir ürün olarak tercih edilmesine yardımcı oluyor. Klavyede ışıklandırma bulunuyor. Ancak RGB değil LED ışıklandırmanın tercih edildiğini görüyoruz. Sade tasarımı korumaya ve dikkat dağınıklığını önlemeye yönelik bir seçim. Ayrıca klavyenin çok dayanıklı olduğundan bahsetmiştik. Klavyede Uçak Sınıfı Alüminyum Alaşım kullanılıyor.

G413’te Logitech’in geliştirdiği Romer-G™ mekanik anahtar kullanılıyor. Romer-G™ mekanik anahtar; profesyonel düzeyde performans, hızlı yanıt ve dayanıklılık amaçlarına özel olarak geliştirilmiştir. 1,5mm’lik kısa aralıklı işlem mesafesiyle rakiplerinin standart mekanik anahtarlarından %25 daha hızlıdır. Hız, hassasiyet ve sessiz çalışma özelliklerini mükemmel bir şekilde bir araya getiriyor.

Ses seviyesi, oynatma ve duraklatma, sesi kapatma, oyun modu, aydınlatma vb. denetimi için FN tuşunu kullanın. Logitech Gaming Software’deki (LGS) FN geçiş özelliğini kullanın ve varsayılan medya komutlarını uygulamak üzere tuşları yapılandırın. Makroları da bu şekilde özelleştirebilirsiniz.

G413 ile birlikte gelen 12 ek tuş sayesinde kritik oyun tuşlarını oyununuzda kahraman olmak için yükseltebilirsiniz. Birlikte verilen tuş sökücüyü kullanarak tuşları hızlı ve kolay şekilde değiştirerek Romer-G tuşlarınızı çıkarın.

Ürünün güncel piyasa değeri 600 TL civarında.

5) Corsair K68 Red LED

orta-seviye-klavye-tavsiyesi

Corsair, oyuncular tarafından sıkça tercih edilen bir marka. Hem ekipman hem de donanım oldukça başarılı ürünler geliştiriyorlar. Birbirinden şık ve yüksek performanslı ekipmanlar ve donanımlar üretiyorlar. K68 Red LED modeli de oldukça şık bir tasarıma sahip.

Cherry MX Red switchleri, dinamik aydınlatması, IP32 su ve toza dayanıklılık sertifikasıyla üstün dayanıklılık ile yüksek oyun performansı sunar. Anti-ghosting ve full key roll over teknolojisiyle tüm tuş basımlarınız gecikmesiz ve eksiksiz bir şekilde algılanır.

Oyununuzu kesintiye uğratmadan anında sesi ayarlamak için özel ses ve multimedya denetimlerini kullanın. Windows Tuş kilidi moduyla odaklanmaya devam edin. Ayrıca klavye bilek desteği ile birlikte geliyor.

Güçlü CORSAIR Utility Engine (iCUE) ile eşleştirilmiş parlak KIRMIZI arka aydınlatma, gelişmiş makro programlama ve dinamik aydınlatma efektleri sağlar.

Ürünün şu anki piyasa değeri 690 TL civarında. Orta Seviye Klavye Tavsiyesi yazımızdaki en pahalı ürün olarak öne çıkıyor.

6) MSI GK-701 Red LED

orta-seviye-klavye-tavsiyesi

MSI oyuncu ekipmanları, donanımlar, hazır sistemler ve dizüstü bilgisayarlarıyla tanınan sektörün büyük firmalarından biri. Oyuncu ekipmanları konusunda oldukça başarılı ürünler ortaya koyduklarını söyleyebiliriz. Özellikle klavyeleri pek çok oyuncu tarafından tercih ediliyor. MSI GK-701 Red LED oldukça şık bir tasarıma sahip sade bir görüntü sunuyor. Bu klavyede de RGB ışıklandırmadan bahsedemiyoruz. Ancak arka ışıklandırmada kırmızı LED’lerin kullanıldığını görüyoruz.

Klavye mekanik olmasıyla tercih ediliyor. Cherry MX Brown Switch kullanılıyor. Bu sayede hızlı tepki sürelerine ulaşılabiliyor. Performansınızı en üst düzeylere çıkarmak için tercih edebileceğiniz bir klavye olarak göze çarpıyor. Ayrıca her türlü yıpranmaya karşı dayanıklılık için lazer kesim tekniği ve kararlılığı artırmak için 18 karat altın kaplama ile üretilen switchler kullanılıyor. NKRO özelliği ile bastığınız her tuşun algılanması sağlanıyor. Tuşlara 50 milyon basım ömrü olduğu söyleniyor.

Multimedya tuşları ile ses yüksekliği ve oynatma ayarlarını hızla gerçekleştirebilirsiniz. Oyun modu sayesinde Windows tuşunu devre dışı bırakabiliyorsunuz. Bu sayede oyun keyfinizin bölünmesine engel olunuyor. Ergonomik tasarım için tüm tuş yüzeylerinde özel bir açı hesaplaması yapıldığı belirtiliyor. Bu sayede klavyeyi kullanırken kas ağrılarının yaşanmasının önüne geçiliyor.

Örgü kablo ve altın kaplamalı konnektör ile donatılması sayesinde daha dayanıklı ve daha düşük gecikmeli bir klavye. Kaydırmaz kauçuk ayaklar sayesinde oyununuza odaklanabilirsiniz.

Ürünün şu anki piyasa değeri 550 TL civarında.

Listede yer alan ve almayan oyuncu klavyelerini incelemek için buraya tıklayabilir ve alışveriş yapabilirsiniz. Orta Seviye Klavye Tavsiyesi yazımızın sonuna geldik. Listemizde yer alan klavyeleri inceledikten sonra almayı unutmayın.

Yazar Hakkında

Yorum Bırak

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir